امروز: یکشنبه، 30 دی 1397

ماهنامه فژه سنج

رسانه ای نوین در صنعت نقشه برداری و ژئوماتیک

ابهام در اجرای ماده 33

(02 تیر 1395)

 
مهندس رجب زاده در گفت و گو با ماهنامه فژه سنج در رابطه با اجرای ماده 33 گفت: ماده 33 نیز در آیین نامه اجرایی داریم که می گوید؛ « مسئولیت نظارت عالیه بر اجرای ضوابط و مقررات ملی ساختمان در طراحی و اجرای تمامی ساختمان ها و طرح های شهرسازی و شهرک سازی و عمران شهری که اجرای ضوابط و مقررات مزبور در مورد آنها الزامی است، بر عهده وزارت مسکن وشهرسازی است. »

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد

تهیه نقشه هوایی استان یزد با استفاده از پهپاد

(02 تیر 1395)

 
مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد گفت: برای نخستین بار در کشور، نقشه هوایی این استان با استفاده از پهپاد تهیه شد که علاوه بر کاهش زمان تدوین نقشه از 2 سال به 50 روز، به سامانه کاداستر (نقشه برداری ثبتی) استان کمک می کند.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان

اسناد عادی زمین های کشاورزی پس از طرح کاداستر نامعتبر می شود

(28 خرداد 1395)

 اسناد عادی زمین های کشاورزی پس از طرح کاداستر نامعتبر می شود
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: اسناد عادی موجود در زمینه حد و مرز مزارع کشاورزی پس از اجرایی شدن طرح کاداستر بی اعتبار می شود بنابراین از کشاورزان درخواست داریم جهادکشاورزی را در اجرای این طرح یاری دهند.

امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان های سرمایه گذاری خارجی و نقشه برداری کشور

(26 خرداد 1395)

 امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان های سرمایه گذاری خارجی و نقشه برداری کشور
تفاهم نامه همکاری بین سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و سازمان نقشه برداری کشور با حضور روسای این سازمانها در محل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به امضا رسید.

وضعیت مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک در استان فارس

(25 خرداد 1395)

 
مهندس حسینی کارشناس ارشد GIS سازمان فاوای شهرداری شیراز در تشریح وضعیت مهندسی نقشه برداری در شهرداری شیراز خاطر نشان کرد که در مجموعه‌ی شهرداری شیراز چندین حوزه در زمینه اطلاعات مکانی در حال فعالیت هستند. یکی حوزه معاونت معماری و شهرسازی که عمدتا به عنوان حوزه بهره‌بردار می‌باشد. سازمان فاوا شهرداری شیراز نیز در زمینه اطلاعات مکانی و عمدتا در ایجاد سامانه‌های اطلاعات مکانی نقش ایفا می‌کند.