امروز: یکشنبه، 30 دی 1397

ماهنامه فژه سنج

رسانه ای نوین در صنعت نقشه برداری و ژئوماتیک

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج

نقشه برداری از 785 هکتار بافت فرسوده کرج

(23 خرداد 1395)

 
معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج گفت: موقعیت و محل بافت های فرسوده شهر کرج شامل 785 هکتار ، شناسایی و نقشه برداری شده و به تصویب شورای عالی شهرسازی رسیده است تا از این طریق ساماندهی بافت های فرسوده با دقت و کیفیت بهتری به اجرا در آید.

معاون سازمان فضایی ایران خبر داد؛

استفاده از۲ماهواره سنجشی برای پایش آتش سوزی جنگل‌ها

(22 خرداد 1395)

 
معاون سازمان فضایی ایران از بکارگیری۲ماهواره سنجشی کشورهای روسیه و فرانسه برای پایش و هشدار آتش سوزی جنگلها به دلیل دقت بالا در ارسال تصاویر ماهواره ای تا پایان سال خبر داد.

ارجاع تخصص های نقشه برداری به راه و ساختمان و ثبت

(21 خرداد 1395)

 
مهندس سیامک علمی در گفتگو با ماهنامه فژه سنج و در تشریح وضعیت ارجاع کار به کارشناسان نقشه برداری استان خاطر نشان کردند که متاسفانه در استان آذربایجان شرقی کانون کارشناسان قدرت مانور ندارد و پرونده های کارشناسی مستقیماً از سوی قضات ارجاع داده می شود، از طرفی رشته مهندسی نقشه برداری رشته جدیدی است و به طور کامل برای قضات شناخته شده نیست. 

گسترش سیستم نقشه برداری سه بعدی ماهواره ای چین

(11 خرداد 1395)

 
سازمان فضائی چین روز گذشته ماهواره جدید غیر نظامی خود که یک ماهواره نقشه برداری دقیق شهری به شمار می رود را به مدار زمین پرتاب کرد. این عملیات از مرکز فضائی تای یوان در استان شان ژی واقع در شمال این کشور انجام شد.

نقشه های آفلاین شرکت نقشه برداری Here آپدیت شدند

(10 خرداد 1395)

 
بالاخره پس از مدت ها شرکت نقشه برداری Here یک به روز رسانی جدید برای نقشه های خود آماده کرد. این به روز رسانی مانند سری های قبل شامل بهبود ها، اصلاح موقعیت های تغییر یافته و ویژگی های این چنینی است. با وینفون همراه باشید.