امروز: چهارشنبه، 21 آذر 1397

ماهنامه فژه سنج

رسانه ای نوین در صنعت نقشه برداری و ژئوماتیک

عرضه رایگان نسخه اولیه جویشگر نقشه در نیمه اول 95

(24 اسفند 1394)

 

پژوهشگران پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با پیاده‌سازی جویشگرهای نقشه بومی به منظور ارائه اطلاعات مکانی، نسخه بتای این سامانه را در نیمه اول سال 95 به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهند و امیدوارند پس از اثبات کارایی آن، نسخه تجاری این سامانه را عرضه کنند.

شرکت 3D Robotics با کمک سونی پهپادی با قابلیت نقشه برداری سه بعدی می سازد

(18 اسفند 1394)


 

صنعت پهپاد به واسطه پیشرفت هایی که این اواخر تجربه کرده به مرز انفجار رسیده است و شکت ها نیز تلاش دارند تا با تولید محصولاتی باب میل مصرف کنندگان نهایی و مورد پسند بازارهای سازمانی مرز میان این دو قسمت را از میان بردارند.

بیطرف :برای ارتقای کیفیت ساخت و سازها و دانش مهندسی اصلاح قوانینی که مربوط به ۳ دهه گذشته می‌شود لازم است

(17 اسفند 1394)

 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان اینکه مجتمع تجاری فردوسی تا قبل از اقدامات ایمنی اجازه بهره برداری ندارد، گفت: دوباره نام مجری ذیصلاح در پروانه ساختمانی ثبت می شود.

ایجاد رشته مهندسی نقشه برداری – سیستم های اداره زمین در دانشگاه تهران

(17 اسفند 1394)

نظر به اهمیت و نقش زمین در توسعه پایدار برنامه درسی رشته مهندسی نقشه برداری – سیستم های اداره زمین (Land Administration Systems) در دانشکده مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران با دو گرایش مدیریت شهری و محیطی و مدیریت بحران تدوین گردید و خوشبختانه شورای برنامه ریزی دانشگاه تهران با ایجاد رشته فوق الذکر موافقت نمود. پس از تصویب برنامه درسی رشته مهندسی نقشه برداری – سیستم های اداره زمین توسط شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم نسبت به جذب دانشجو در این رشته اقدام خواهد شد.

واگذاری کلیه امور غیر حاکمیتی مهندسی نقشه برداری به بخش خصوصی

(09 اسفند 1394)

 

گفت و گو اختصاصی ماهنامه فژه سنج ؛در سال های گذشته رابطه تنگاتنگ سازمان جغرافیایی و سازمان نقشه برداری دچار خدشه شده بود تا جایی که در برهه ای سخن از ادغام این دو سازمان به گوش می رسید اما پس از ریاست دکتر مهدی مدیری رابطه دو سازمان بهبود یافت.مدیری، دارای دکترای برنامه ریزی شهری و هیات علمی دانشگاه صنعتی مالک اشتر است که ریاست سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح را نیز به عهده دارد.