امروز: یکشنبه، 30 دی 1397

ماهنامه فژه سنج

رسانه ای نوین در صنعت نقشه برداری و ژئوماتیک

30 سال زمان برای ارتقا پایه در نظام مهندسی معدن!

(07 اسفند 1394)

 

مهندس مالمیر از اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی معدن در استان همدان می باشند وی در گفتگو با نشریه فژه سنج و در پاسخ به سوالی پیرامون ارجاع کار در نظام مهندسی معدن استان همدان بیان داشت که نظام معدن استان همدان دارای 21 نفر دارای پروانه کار در رشته نقشه برداری و قریب به 40 عضوبدون پروانه است.

مخالفان شفافیت علیه طرح ملی "کاداستر"

(04 اسفند 1394)

 

 

وقتی مالکیت دقیق زمینها مخصوصا زمینهای ملی و عمومی معین نبوده، جرم زمین خواری با استفاده از خلاء ناشی از ابهام قابلیت وقوع می یابد. پروژه کاداستر که وظیفه ساماندهی اراضی را بر عهده دارد، بعد از بیست سال هنوز اجرا نشده است.

آخرین نشست اعضای كمیته تخصصی نام‌نگاری و یكسان‌سازی نام‌های جغرافیایی در سال 1394

(03 اسفند 1394)

 

آخرین نشست اعضای کمیته تخصصی نام ‌نگاری و یکسان ‌سازی نام‌ های جغرافیایی در سال 1394با حضور دکتر آزموده اردلان رئیس سازمان نقشه برداری کشور و رئیس کمیته، مهندس بلندیان دبیر کمیته و نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاه های عضو، روز اول اسفندماه در سازمان نقشه برداری کشور برگزار شد.

ایجاد کانونهای ایمنی ساختمان در کشور

(01 اسفند 1394)

مدیر کل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش منطقه ای بازرسی کار استانهای شمالی، شمال شرقی و غربی با بیان اینکه راه اندازی این انجمنها کمک شایانی به جامعه کار و تولید خواهند کرد افزود: شناسایی و ارزیابی خطر در کارگاهها، بهبود نظارت بازرسان کار و ترویج فرهنگ ایمنی از جمله نکاتی است که در این کانونها به آن توجه شده است.

رییس سازمان نقشه برداری کشور: طرح داده های مکانی به زودی در کشور اجرایی می شود

(30 بهمن 1394)

 
رییس سازمان نقشه برداری کشور با بیان اینکه طرح داده های مکانی تاکنون در هیچ شهری از کشور اجرایی نشده است تصریح کرد: این طرح برای اجرا نیازمند پیش نیازهایی بود و پیش بینی می شود تا پایان برنامه پنجم این طرح در کشور اجرا شود.