امروز: چهارشنبه، 29 اسفند 1397

ماهنامه فژه سنج

رسانه ای نوین در صنعت نقشه برداری و ژئوماتیک

سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی:

اجرای طرح کاداستر 70 هزار هکتار اراضی کشاورزان خراسان جنوبی

(21 مرداد 1395)

 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در اجرای طرح حد نگار (کاداستر) برای زمین های کشاورزی تا پایان دوره دولت یازدهم برای بیش از 70 هزار هکتار زمین های کشاورزان سند مالکیت صادر می شود.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان

بهره‌برداری از آرتی‌کی جی‌پی‌اس (RTK GPS) در اصفهان

(19 مرداد 1395)

 
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان از بهره‌برداری آرتی‌کی جی‌پی‌اس (RTK GPS) اصفهان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و بیان داشت: این سامانه بصورت دقیق مختصات هر نقطه از شهر اصفهان را مشخص می‌کند که کاربردهای متنوع و برجسته‌ای دارد و مورد استفاده بسیاری از سازمان‌ها خواهد بود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس عنوان کرد:

جانمایی 21 هزار و 28 هکتار از نقشه مختصات جغرافیایی راه‌ها در بانک جامع اطلاعاتی

(19 مرداد 1395)

 
اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه ماه بالغ بر مقدار 21 هزار و 28 هکتار از نقشه مختصات جغرافیایی راه‌ها و حریم قانونی آن دریافت و در بانک اطلاعات جامع استان فارس جانمایی شده است.

مدرسه پهپاد در دانشگاه شیراز برگزار شد

(19 مرداد 1395)

 
کارگاه یک روزه ای را مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه شیراز با عنوان مدرسه پهپاد با حضور استادان، دانشجویان و سایر علاقه مندان در تالار دکتر مصطفوی دانشگاه شیراز برگزار کرد.

نقشه ساخت و ساز اصولی در دستان مهندسان نقشه‌بردار

(19 مرداد 1395)

 
اگرچه در قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان و آیین‌نامه‌های اجرایی و مقررات ملی ساختمان به رشته مهندسی نقشه‌برداری توجه خاص مبذول شده و به‌عنوان یک‌رشته اصلی از رشته‌های هفت‌گانه مهندسی ساختمان شناخته‌شده است؛ اما تاکنون نتوانسته به جایگاه اصلی و واقعی خود دست یابد.

چشم مجازی «دارپا» امکان تصویر برداری از کل فضا را در یک نقشه سه بعدی به سربازان آمریکایی می دهد

(17 مرداد 1395)

 

 سربازان آمریکایی با این دیدگاه به نبرد اعزام می شوند که در گوشه ای خطری در کمین است. اکنون آژانس تحقیقات دفاعی پیشرفته یا همان دارپا، در تلاش است، چشم جدیدی به این سربازان بدهد که به وسیله آن خواهند توانست بدون ورود به محدوده خطر و از فاصله ای مطمئن، همه خطرهای پنهان شده در گوشه و کنار را ببینند.