امروز: یکشنبه، 30 دی 1397

ماهنامه فژه سنج

رسانه ای نوین در صنعت نقشه برداری و ژئوماتیک

مدیرکل مهندسی و حدنگاری اراضی کشاورزی کشور:

طرح کاداستر در سطح ۱۶۵ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور اجرا می‌شود

(08 مهر 1395)

طرح کاداستر در سطح ۱۶۵ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور اجرا می‌شود

مدیرکل مهندسی و حدنگاری اراضی کشاورزی کشور گفت: طرح کاداستر اراضی کشاورزی کشور در سطح ۱۶۵ میلیون هکتار از اراضی اجرا می‌شود.
 
صفر نیازی اظهار داشت: طرح کاداستر اراضی کشاورزی کشور در سطح 165 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور اجرا می‌شود که از این میزان 140 میلیون هکتار اراضی ملی، 18 میلیون هکتار اراضی مستثنایت و بین چهار تا پنج میلیون هکتار نیز سایر مستثنایت است.

وی افزود: در راستای این طرح قانون دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرده تا برای اراضی تحت مدیریت خود طرح حدنگاری را تهیه کنند و بعد از تهیه این طرح آن را در اختیار سازمان ثبت‌اسناد قرار دهند.

مدیرکل مهندسی و حدنگاری اراضی کشاورزی کشور عنوان کرد: در حال حاضر طرح کاداستر در سطح اراضی کشاورزی همه استان‌های کشور شروع‌شده است.

وی بیان کرد: برای اجرای این طرح  از سازمان نقشه‌برداری کشور کمک گرفته‌شده تا کار نقشه‌برداری هوایی سه میلیون هکتار از اراضی کشاورزی برخی استان‌های کشور مانند البرز، تهران، گیلان، گلستان و کرمان را تهیه کنند.

نیازی تصریح کرد: تاکنون کار نقشه‌برداری هوایی دو میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور به مرحله انعقاد قرارداد با سازمان نقشه‌برداری کشور رسیده است و تاکنون 500 میلیارد ریال اعتبار در این زمینه عقد قرارداد شده است.

وی خاطرنشان کرد: کار تهیه نقشه هوایی 50 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان لرستان به مرحله عقد قرارداد رسیده و برای اجرای طرح کاداستر در این استان 30 میلیارد ریال در نظر گرفته‌شده است.

وی در راستای صدور سند برای اراضی کشاورزی در کشور گفت: تاکنون برای یک‌میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور سند تک‌برگی صادرشده است و در حال حاضر سند 95 درصد اراضی کشاورزی کشور مشاعی است.

تسنیم

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود