امروز: جمعه، 25 آبان 1397

ماهنامه فژه سنج

رسانه ای نوین در صنعت نقشه برداری و ژئوماتیک

 

استاندارد ISO17025 تمام خدمات شرکت تجهیزاندیش کاسپین را شامل می‌شود


شرکت تجهیز اندیش کاسپین در پنجمین سال فعالیت خود و همزمان با سالروز تاسیس شرکت موفق شده است که استاندارد ISO17025 را در آزمایشگاه کالیبراسیون خود مستقر سازد. این شرکت هم‌اینک نخستین و تنها شرکت ایرانی است که نسبت به استقرار استاندارد ISO17025 در خصوص طیف کاملی از تجهیزات نقشه‌برداری توفیق یافته است: از ترازیاب و تئودلیت گرفته تا توتال‌استیشن؛ از ترازهای لیزری تا مترهای لیزری ؛ از گیرنده‌های GPS دستی تا گیرنده‌های GNSS ایستگاهی. در سالروز تأسیس این شرکت مصاحبه‌ای داشتیم با مهندس دیوسالار مدیرعامل این شرکت، درمورد فعالیت‌های این شرکت و اخذ استاندارد ISO17025.


فژه‌سنج: شرکت تجهیز اندیش کاسپین از چه زمانی شروع به کار کرده است ؟


شرکت تجهیزاندیش کاسپین در تاریخ 10 مهرماه سال 1390 با هدف تامین،فروش،کالیبراسیون، آموزش واجاره تجهیزات نقشه برداری تاسیس شد.


فژه‌سنج: شرکت شما در چه زمینه ای فعالیت میکند؟


عمده فعالیت این شرکت شامل فروش،تعمیر و کالیبراسیون ، آموزش ،اجاره و انجام پروژه های نقشه برداری می باشد .

 

فژه‌سنج: در زمینه فروش، شرکت تجهیزاندیش کاسپین چه تجهیزاتی عرضه می‌کند؟


کلیه تجهیزات نقشه‌برداری از جمله توتال‌استیشن، تئودلیت ، ترازیاب، ، GPS ایستگاهی، GPS دستی ، متر لیزری، تراز لیزری و لوازم جانبی آن‌ها را از برندهای مختلف برای فروش به مشتریان خود ارائه می‌کنیم.و همواره دراین شرکت سعی بر این داشته که تجهیزاتی را به فروش برسانیم که توانایی ارائه خدمات پس از فروش آن را نیز داشته باشیم.


فژه‌سنج: در مورد کالیبراسیون و خدمات پس از فروش شرکت تجهیز اندیش کاسپین چه خدماتی می‌تواند ارائه دهد؟


در حال حاضر این شرکت کالیبراسیون کلیه تجهیزات نقشه برداری را انجام میدهد و از آنجایی که از ابتدای تاسیس شرکت همواره سعی بر این داشته ایم که به روزترین تجهیزات و نرم افزارها را تهیه کرده و اطلاعات خود را به روز کنیم تا بتوانیم بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهیم . در راستای رسیدن به این اهداف و برطرف کردن نیازهای مشتری در زمینه کالیبراسیون اقدام به استقرار استانداردISO17025 کرده ایم که این استاندارد تعیین کننده الزامات عمومی برای کیفیت و احراز صلاحیت آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون است. لازم به ذکر است که این شرکت علاوه بر دریافت گواهینامه

ISO17025در زمینه اپتیک (توتال استیشن، تئودلیت، ترازیاب) و متر لیزری تنها آزمایشگاه دارنده گواهینامه در زمینه جی پی اس ایستگاهی، دستی و تراز لیزریمی باشد و در واحد تعمیرات این شرکت توانایی تعمیر کلیه تجهیزات نقشه برداری را دارامی باشد لازم به ذکر است که این شرکت از معدود شرکت هایی می باشد که تعمیرانواع جی پی اس ایستگاهی ، جی پی اس دستی (GARMIN) ، تراز لیزری و متر لیزری را انجام میدهد.همچنین این شرکت توانایی ساخت وتعمیر انواع کابل و باطری صحرایی را دارا می باشد.


فژه سنج : شما در چه زمینه هایی موفق به دریافت گواهینامهISO17025شده اید ؟


ما در زمینه های کالیبراسیون اپتیک ( توتال استیشن ، تئودولیت و ترازیاب) ، متر لیزری و هم چنین ما اولین و تنها شرکتی هستیم که موفق به دریافت گواهینامه در زمینه جی پی اس ایستگاهی ، دستی و تراز لیزری شده ایم .

فژه‌سنج: لطفاً بیش‌تر درباره این استاندارد توضیح دهید.


این استاندارد تعیین کننده الزامات عمومی برای کیفیت و احراز صلاحیت آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون است. این آزمایشگاه نظام مدیریتی و الزامات فنی آزمایشگاه را مورد هدف قرار می‌دهد. نظام مدیریتی در این استاندارد به ساختار سازمان برای مدیریت فرایندها و یا فعالیت‌های آن اطلاق می‌شود که منابع ورودی سازمان را محصولات یا خدمات آن به گونه‌ای تبدیل می‌کنند که برآورنده اهداف سازمان یا نیازمندی‌های کیفی مشتری‌های آن باشد و در عین حال با مقررات بیرونی سازمان نیز تطابق داشته باشد. این استاندارد به گونه‌ای تدوین شده که الزامات استاندارد

9001 ISO که به خدمات آزمون و کالیبراسیون مربوط می‌شود را شامل گردد و درعین حال الزامات فنی مورد نیاز برای احراز صلاحیت فنی را تعیین کند.


پیش از این تعمیراتی که ما انجام می‌دادیم براساس اصول فنی یا آموزش کارخانه‌ها بود، اما ISO17025 یک استاندارد بین‌المللی است و تابع یک استاندارد کلی است که آزمایشگاه تجهیزات را از لحاظ شرایط محیطی و امکانات دستگاهی کنترل و کالیبره می‌کنند و استاندارد را توسط سازمان ملی استاندارد اعطا می‌کنند.


بنابراین هم‌اکنون مزیتی که شرکت تجهیزاندیش کاسپین به دلیل داشتن این استاندارد برای مشتریان خود فراهم کرده است، این است که تعمیرات تجهیزات آن‌ها را براساس یک استاندارد اصولی و جامع و بین‌المللی به نام استاندارد ISO17025 انجام می‌دهد و مشتریان می‌توانند از این ناحیه آسوده‌خاطر شوند که خدمات انجام‌شده بر روی دستگاه‌هایشان طبق یک استاندارد بین‌المللی و تحت تأیید و نظارت مستمر و مداوم اداره استاندارد ایران بوده است.


فژه‌سنج: اخذ این استاندارد چه‌قدر روی دقت و کیفیت خدمات شما تأثیر گذاشته است؟


ISO17025 یک استاندارد بین‌المللی است که آزمایشگاه تجهیزات را از لحاظ شرایط محیطی و امکانات دستگاهی کنترل و کالیبره می‌کنند و این کنترل ها باعث رسیدن به وضع مطلوب تر میشود و در واقع اداره ملی استاندارد با روش‌ها و الزاماتش، ما را به دقت بالاتری در کار می رساند.


فژه‌سنج: در مبحث آموزش شرکت تجهیز اندیش کاسپین چه فعالیت هایی انجام میدهد؟


کلیه تجهیزات فروخته شده توسط شرکت شامل آموزش رایگان می باشد و همچنین این شرکت اقدام به تهیه یک DVD جامع کرده است که شامل دفترچه راهنمای فارسی کلیه تجهیزات به همراه نرم افزارهای موردنیاز دستگاه ها می باشد که به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار می گیرد و در صورت نیاز شرکت ها ، موسسات اقدام به برگزاریدوره های آموزشی به صورت گروهی و انفرادی می کند .ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود