امروز: جمعه، 25 آبان 1397

ماهنامه فژه سنج

رسانه ای نوین در صنعت نقشه برداری و ژئوماتیک

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی قزوین تشریح کرد:

اهداف طرح حدنگاری (کاداستر)

(26 مهر 1395)


اهداف طرح حدنگاری (کاداستر)

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تثبیت مالکیت کشاورزان یکی از اولویت های مدیریت امور اراضی استان قزوین است.


رضا افلاطونی در جلسه هماهنگی کاداستر اراضی کشاورزی شهرستان البرز که با حضور بخشدار محمدیه، دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان البرز برگزار شد اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف سازمان امور اراضی کشور، این مدیریت دو اصل، رفع تداخلات اراضی ملی واشخاص و کاداستر اراضی کشاورزی رادر سالجاری در در دستور کار خود قرار داده است.


وی در ادامه به روند اجرایی فعال شدن کارگروه رفع تداخلات در سطح استان و شهرستانهای تابعه اشاره کرد و افزود: با راه اندازی کارگروه رفع تداخلات هر پلاک ثبتی شش دانگ یک روستا نقشه برداری می شود سپس با نقشه اداره کل ثبت واسناد تطبیق داده و در آخر اراضی مستثنیات، ملی از هم تفکیک می شود.


افلاطونی یادآور شد: وقتی زمین ملی را به دولت واگذار کردیم نوبت به اراضی زارعین و کشاورزان می رسد در این مرحله نیزدر قالب طرح کاداستر اراضی کشاورزی ابتدا عکس هوایی تهیه می شود ودر ادامه نقاط با GPS ثبت و با عکس های هوایی تطبیق و اطلاعات توصیفی حدود اربعه و نوع کاربری طبق فرم های ثبت اطلاعات توصیفی تکمیل وبه امضاء مالکین و کشاورزان مربوطه می رسد.


وی اضافه کرد : همه اطلاعات اخذ شده در پایگاه اطلاعاتی لینک و استاندار سازی می شود و بعد از بررسی مدارک جهت صدور اسناد مالکیت با حدود اربعه مشخص و در سیستم مختصات جهانی(UTM) برای ادامه فرآیندصدور اسناد مالکیت به اداره ثبت اسناد ارسال می شود.


مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین با اشاره به اهداف طرح حدنگاری (کاداستر) گفت: یکی از اولویت های امور اراضی تثبیت مالکیت اراضی کشاورزی است که فاقد سند ویا دارای سند های مشاع می باشد که باعث افزایش پرونده های قضایی و درگیری هاومشکلات می شود.


به گفته وی با اجرای این طرح کاهش مشاجرات ملکی، تعیین تکلیف مالکیت اراضی کشاورزی، ایجاد پایگاه اطلاعات دقیق کشاورزی کشورجهت برنامه ریزی و مدیریت هوشمند کشاورزی فراهم خواهد شد.


وی تصریح کرد: در حوزه کاداستر؛ اراضی کشاورزی استان قزوین جزء استانهای پیشرو است که هم اکنون در سطح بیش از ۱۱۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کار حدنگاری در حال انجام است.

مهر

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود