امروز: جمعه، 25 آبان 1397

ماهنامه فژه سنج

رسانه ای نوین در صنعت نقشه برداری و ژئوماتیک

 

اختصاص 24 میلیارد ریال برای اجرای طرح کاداستر اراضی استان بوشهر

 

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: طرح کاداستر در ۱.۷ میلیون هکتار از اراضی استان بوشهر با تخصیص اعتبار ۲۴ میلیارد ریال اجرا شده است.


سیدمهدی عادل‌زاده با بیان اینکه اجرای طرح کاداستر نقش مهمی در برطرف کردن بسیاری از مشکلات اراضی ملی، کشاورزی و دیگر زمین‌ها دارد اظهار داشت: اجرای کامل طرح کاداستر ضمن برطرف شدن تصرف‌های غیرقانونی در اراضی در تعیین تکلیف آنها نقش مهمی ایفا می‌کند.


وی با اشاره به اجرای طرح کادستر در اراضی استان بوشهر تصریح کرد: این طرح در یک‌ میلیون و 750 هزار هکتار از اراضی ملی استان بوشهر اجرای شده که تاکنون پیشرفته قابل توجه‌ای داشته است.


معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از پایان طرح کاداستر در اراضی شهرستان جم خبر داد و افزود: در یک برنامه زمان‌بندی این طرح در شهرستان جم به عنوان نخستین منطقه عملیاتی استان بوشهر پایان یافت.


عادل‌زاده با بیان اینکه طرح کاداستر در جم در 47 پلاک در جم اجرا شد بیان کرد: طرح کاداستر در شهرستان جم در وسعت 150 هزار هکتار اراضی این شهرستان و با داشتن 47 پلاک اجرا شد.


وی با اشاره به نقش مهم تکمیل طرح کاداستر در صدور سند املاک و اراضی خاطرنشان کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک با تکمیل طرح کاداستر، اشراف کامل برحدود واقعی املاک، مستحدثات و اراضی ملی پیدا می‌کند که اکنون در شهرستان جم این مهم محقق شده است.


معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از اجرای طرح کاداستر در دشتی و دشتستان خبر داد و افزود: این دو شهرستان به عنوان مناطق عملیاتی بعدی برای اجرای طرح کاداستر در استان بوشهر انتخاب شده و پروژه کاداستر در این دو شهرستان به صورت موازی در دست اجرا است.


عادل‌زاده با اشاره به تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای طرح کاداستر تصریح کرد: طرح کاداستر در 1.7 میلیون هکتار از اراضی استان بوشهر با تخصیص اعتبار 24 میلیارد ریال اجرا شده که پیشرفت فیزیکی اجرای آنها مطلوب است.

تسنیم

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود