امروز: جمعه، 25 آبان 1397

ماهنامه فژه سنج

رسانه ای نوین در صنعت نقشه برداری و ژئوماتیک

 

پایش محصولات کشاورزی با «سنجش از دور»

 

پروژه پایش محصولات کشاورزی با استفاده از فناوریهای سنجش از دور در کشور اجرایی می شود.


سازمان فضایی ایران در چارچوب یک تفاهمنامه همکاری با وزارت جهاد کشاورزی، استفاده از فناوریهای سنجش از دور را برای پایش محصولات کشاورزی در سراسر کشور به اجرا درمی آورد.


هم اکنون این پروژه به صورت آزمایشی برای ۴ استان انجام شده و قرار است تا دو ماه آینده با همکاری بخش خصوصی و متخصصان دانشگاههای کشور، فاز اصلی این پروژه در سراسر کشور به اجرا گذاشته شود.


پایش محصولات کشاورزی با استفاده از فناوری ماهواره سنجش از دور، با هدف ترویج کاربردهای فناوری فضایی در کشور صورت می گیرد و اطلاع دقیق از منابع طبیعی و محیط زیست، تشخیص حد و مرز پدیده های زمینی، اطلاع از تغییرات دوره ای پدیده های سطح زمین، پیش بینی وضع هوا و اندازه گیری میزان خسارت ناشی از بلایای طبیعی،کشف آلودگی آبها و لکه های نفتی در سطح دریا و اکتشافات معدنی از جمله کاربردهای داده های ماهواره ای در کشاورزی خواهد بود.


مهر

میهمان
پاسخ 8 آبان 1395 13:18 زارعی
با تشکر از نشریه وزین فژه سنج
صنعت کشاورزی بد.ن شک یکی از مهمترین صنعت ها در تجارت میباشد، کاربرد تکنولوژی هایی از قبیل سنجش از دور و GIS در این حوزه سابقه ای چند ده ساله دارد، جدیدترین تکنولوژی های مورد استفاده در این حوزه بدون شک استفاده از پهپادهای نقشه برداری و ربات های هوشمند است به طوری که بنا بر اعلان سازمان های مربوطه در امریکا این تکنولوژی ها قابلیت اشتغال زایی تا میزان 100 هزار نفر را خواهند داشت...

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود