امروز: جمعه، 25 آبان 1397

ماهنامه فژه سنج

رسانه ای نوین در صنعت نقشه برداری و ژئوماتیک

 

امضا تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان نقشه برداری کشور


تفاهم‌ نامه همکاری و مشارکت برای راه اندازی سامانهSDIملی میان وزارت راه و شهرسازی و سازمان نقشه‌برداری با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی امضا شد.


تفاهمنامه همکاری و مشارکت میان وزارت راه و شهرسازی و سازمان نقشه برداری کشور به نمایندگی امیر امینی معاون وبرنامه ریزی و منابع وزیر راه و شهرسازی و علیرضا آزموده اردلان رییس مرکز نقشه برداری در راستای همکاری و مشارکت جهت راه‌اندازی سامانه SDI ملی امضا شد.


SDIبه مجموعه ای پایه ای از فن آوری ها، سیاست گذاری ها و ترتیبات سازمانی اطلاق می شود که تضمین کننده مهیا بودن داده های مکانی است.

هدف از امضای این تفاهمنامه همکاری و تبادل اطلاعات جهت مشارکت در SDI ملی، تبادل داده و اطلاعات مربوط به تمامی راه‌های کشور و تولید اطلس‌های تخصصی است.

براساس این تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی متعهد شد در راستای مشارکت در SDI ملی با سازمان نقشه برداری کشور همکاری‌های لازم را به عمل آورد و برای آماده سازی اطلس‌های تخصصی و ملی استاندارد‌ها و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار سازمان نقشه‌برداری قرار دهد.

سازمان نقشه برداری نیز در مقابل متعهد شد، در راستای مشارکت در SDI ملی با وزارت راه و شهرسازی همکاری‌های لازم را انجام دهد و آخرین نسخه GIS نقشه‌های پایه کشور در مقیاس اعلام شده را برای تهیه اطلس‌های تخصصی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهد.

در این تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی و سازمان نقشه برداری کشور توافق کردند برای اجرایی شدن این تفاهم نامه کارگروهی تشکیل و هر دو هفته یک بار نشست های آن نیز برگزار شود.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود