امروز: جمعه، 25 آبان 1397

ماهنامه فژه سنج

رسانه ای نوین در صنعت نقشه برداری و ژئوماتیک

 

پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری در دوره مشترک ایران و هلند


پذیرش دانشجوی مشترک بین دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه 'توئنته' هلند در دو رشته مهندسی نقشه برداری از طریق آزمون سراسری کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی آینده آغاز می شود.


مدیر دوره مشترک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر و دانشگاه توئنته Twente هلند روز چهارشنبه درباره جزییات این دوره آموزشی گفت: دوره مشترک آموزشی بین المللی JKIP با همکاری دانشکده مهندسی نقشه برداری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و دانشکده ITC دانشگاه Twente هلند به منظور پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دو رشته مهندسی سیستم اطلاعات مکانی (GIS) و مهندسی سنجش از دور ایجاد شده است.

یاسر مقصودی افزود: دانشکده ITC دانشگاه Twente هلند یکی از مراکز علمی پیشرو در تحقیقات مربوط به علوم زمین است و تجهیزات پیشرفته ای در زمینه سنجش از دور و سیستم اطلاعات مکانی در اختیار دارد که به منظور اجرای پروژه های تحقیقاتی مورد استفاده قرار می گیرد.


وی خاطرنشان کرد: داوطلبان کارشناسی ارشد می توانند در صورت تمایل به تحصیل در این دوره آموزشی مشترک، این دو رشته را که در دفترچه آزمون امسال قرار می گیرد، انتخاب و در آزمون شرکت کنند.

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی نقشه برداری دانشگاه خواجه نصیر یادآور شد: آغاز پذیرش دانشجو در این رشته های مشترک از سال تحصیلی 1397-1396 و از مهرماه سال آینده خواهد بود و طول دوره نیز 18 ماه پیش بینی شده است که دانشجویان، 13 ماه از آموزش خود را در دانشگاه خواجه نصیر و 5 ماه را در دانشکدهITCدانشگاه Twente هلند خواهند گذراند.


وی تصریح کرد: پایان نامه های این دانشجویان نیز با نظارت و راهنمایی استادان هر دو دانشگاه ایرانی و هلندی اجرا می شود و پس از پایان تحصیلات نیز به هر دانشجو، یک مدرک تحصیلی در رشته Geoinformatics از دانشگاهTwente هلند و یک مدرک تحصیلی در رشته مهندسی سیستم اطلاعات مکانی (GIS) و یا مهندسی سنجش از دور (بسته به رشته انتخابی) از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اعطا خواهد شد.

به گفته مقصودی، ظرفیت پذیرش دانشجو در هریک از این گرایش ها 15 نفر تعیین شده است.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود