امروز: جمعه، 25 آبان 1397

ماهنامه فژه سنج

رسانه ای نوین در صنعت نقشه برداری و ژئوماتیک

 

اگر کاداستر اجرا شود دیگر شاهد زمین خواری نخواهیم بود


رئیس سازمان املاک و اسناد کشور گفت: معتقد هستیم اگر طرح كاداستر اجرا شود دیگر شاهد زمین خواری نخواهیم بود.


رئیس سازمان املاک و اسناد کشور در حاشیه همایش سراسری سردفتران و دفتریاران و در جمع خبرنگاران گفت: ما در جهت اصلاح فرایند ها اسناد قدم برداشتیم برای شفافیت و در جهت یکسان سازی سیستم ثبتی دو اقدام انجام دادیم، ابتدا حذف دفتر سر دفتر بود در این زمینه ده هزار نفر مسئول دفتر نویسی در دفترخانه ها بودند و در این دفاتر خلاصه نویسی اسناد انجام می شد.


وی افزود: اقدام دیگر حذف دفتر گواهی امضا است که کارها سخت افزاری و نرم افزاری انجام شده در ابتدای بهمن ماه هم آن را حذف کنیم .

تویسرکانی بیان داشت:در مجموعه خدمات الکترونیکی اسکن کردن سوابق ثبتی شروع شده است و تا کنون 350میلیون سوابق ورق کاغذ اسکن شده است و باید سوابق یکصد ساله ثبت را الکترونیکی کنیم که باعث کاهش جعل و اشتباهات ثبتی می شود.


وی در رابطه با اختلاف با نیروی انتظامی بیان داشت: ما اعتقاد داریم که قانون روشن است و در ماده 29اخذ جرایم به نقش ثبت اشاره شده و به استقرا دفاتر ثبت در مراکز تعویض پلاک اشتره شده است.از نظر ما در قانون هیچ ابهامی وجود ندارد .


وی در رابطه با نقش سیستم کاداستر در کاهش زمین خواری بیان داشت: در اجرای طرح کاداستر و هم در حوزه مالکیت دولت در خارج شهر ها اقدام کردیم و معتقد هستیم اگر کاداستر اجرا شود دیگر شاهد زمین خواری نخواهیم بود ما از مجموع 140میلیون هکتار اراضی کشور بیست میلیون ثبت را ثبت کردیم و 99درصد اسناد در اراضی شهری به شکل کاداستر ثبت شده و اراضی حریم رودخانه ها و موقوفه ها را ثبت کردیم و در این زمینه با برخی دستگاه ها تفاهم نامه امضا کردیم.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود