امروز: چهارشنبه، 27 دی 1396

ماهنامه فژه سنج

رسانه ای نوین در صنعت نقشه برداری و ژئوماتیک

رییس سازمان جهادکشاورزی کردستان خبرداد:

نقشه برداری ۳۰ هزارهکتاراز اراضی کشاورزی کردستان

(25 خرداد 1395)

 

رییس سازمان جهادکشاورزی کردستان خبرداد:

نقشه برداری ۳۰ هزارهکتاراز اراضی کشاورزی کردستان

رییس سازمان جهادکشاورزی کردستان از نقشه برداری حدود ۳۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان در سال جاری خبرداد.

کریم ذوالفقاری به مشکل کشاورزان با منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: سال ها است که کشاورزان با منابع طبیعی در ارتباط با اراضی خود مشکل دارند و برای رفع این مشکل قانون رفع تداخل اراضی کشاورزی و ملی مصوب شده است.

وی عنوان کرد: کردستان یکی از استان های پیش رو در عمل به قانون مذکور است و هر پلاکی که کشاورزان نقشه برداری آن را انجام دهند دولت هم آمادگی انجام موارد مربوط به رفع تداخل آن را دارد.

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان باید نقشه برداری آنها انجام شود، بیان کرد: امسال قرار داد نقشه برداری حدود ۳۰ هزار هکتار از این اراضی را منعقد و این کار را در هر ۱۰ شهرستان استان آغاز کرده ایم.

رییس سازمان جهادکشاورزی کردستان در بخش دیگری از سخنانش به ظرفیت سردخانه ای استان اشاره کرد و گفت: میزان ظرفیت مورد نیاز سردخانه در استان ۸۵ هزار تن است که در حال حاضر ظرفیت سردخانه های استان ۴۰ هزار تن است.

ذوالفقاری ادامه داد: هم اکنون چندین سردخانه به ظرفیت ۲۰ هزار تن در حال بهره برداری و ۲۵ هزار تن هم در حال ساخت در استان داریم که با اتمام این سردخانه ها ظرفیت مورد نیاز استان تامین می شود.

وی از فعال کردن ۴۲ مرکز کشاورزی واقع در دهستان های استان خبرداد و عنوان کرد: از ۲۸ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین امسال ۴۲۸ نفر در سازمان جهادکشاورزی استان استخدام شدند.

وی بیان کرد: بخش عمده ای از نیروهای جدید در مراکز دهستان های استان مستقر شدند تا همواره در کنار کشاورزان باشند و آموزش های لازم را به آنها ارائه دهند و سریع اقدام به رفع مشکلات این قشر زحمت کش کنند.

رییس سازمان جهادکشاورزی کردستان اظهارداشت: در حال حاضر ۱۰ مدیریت جهادکشاورزی در شهرستان های استان وجود دارد و با اقدام مذکور هم مراکز واقع در دهستان های استان را فعال کردیم.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود